Apríl 2020

V čase pandémie

Aj počas prerušenia vyučovania, kedy deti nemôžu navštevovať materskú školu, ostávajú v kontakte so svojimi pani učiteľkami. A tie nezaháľajú. Prostredníctvom facebookovej stránky - v súlade so Vzdelávacím programom zadávajú deťom rôzne výtvarné, tvorivé, logické, grafomotorické aj úlohy na rozvoj predčitateľskej gramotnosti. Deti tvoria a pracujú, maminky ich odfotia a pani učiteľky môžu deťom odovzdať spätnú väzbu k ich prácam. Deti sa s pani učiteľkou Katkou a medzi sebou navzájom môžu aj porozprávať. On-line. V pondelok a vo štvrtok, doobeda, aj poobede. Povedia si čo majú nové, zopakujú si dni v týždni, mesiace v roku, precvičia telo, pamäť a pozornosť, alebo sa dozvedia niečo nové. Deťom sa však najviac páčia úlohy v teréne. V krásnom prostredí Pod Magurou im pani učiteľka nachystá zadania, ktoré najprv musia nájsť a potom urobiť. Tieto úlohy rozvíjajú deti nielen po stránke motorickej, alebo vedomostnej, ale predovšetkým motivujú deti k pobytu v prírode, čím si utvárajú pozitívny vzťah a prístup k ekológií. Pani učiteľky dúfajú, že týmito aktivitami aspoň trošku spríjemnia a pomôžu deťom a ich rodičom zvládnuť túto neľahkú situáciu.

Mgr. Katarína Orelová