Marec 2011

TESTOVANIE 9 – 2011

9. marec 2011 bol pre našich deviatakov veľkou skúškou. V rámci celoslovenského TESTOVANIA 9 – 2011 boli preverené ich vedomosti z predmetov slovenský jazyk a literatúra a matematika. Obidva testy obsahovali 20 úloh. Ako oveľa náročnejšiu hodnotili žiaci aj vyučujúci matematiku.

Výsledky testovania budú obrazom o výkonoch žiakov pri výstupe z druhého stupňa ZŠ a budú monitorovať úroveň ich pripravenosti na ďalšie štúdium. Súčasne ovplyvnia i prijímanie žiakov na stredné školy. V elektronickej podobe budú školám zaslané už do konca marca 2011, výsledkové listiny dostanú žiaci v polovici apríla 2011.

Mgr. M. Forgáčová

Vysoké Tatry – Štrbské Pleso

Dňa 12.3.2011 sme sa vybrali na krásny výlet z turistického krúžku s našou pani učiteľkou Máriou Maslíkovou na Štrbské Pleso.
Všetci sme sa stretli na valkovej stanici v Dlhej nad Oravou. Bolo nás presne 14 detí, 6 rodičov a pani učiteľka.
Štrbské Pleso nás privítalo snehom a nádherným slnečným počasím. Poprechádzali sme sa po zamrznutom Štrbskom plese, videli sme skokánske mostíky, lyžiarov.
Na pamiatku sme si kúpili magnetky, vynkšiky s logom Vysokých Tatier, aby sme mali spomienku na tento výlet.
Domov sme sa všetci vrátili unavení a rýchlo sme zaspali. Máme krásny zážitok, na ktorý veľmi radi spomíname.
Žiaci 4. triedy